Proglašeni pobjednici 10. državnog prvenstva frizera i 3. državnog prvenstva kozmetičara24. svibnja 2009. – Svečanom revijom i proglašenjem pobjednika završeno je 10. državno prvenstvo frizera i 3. državno prvenstvo kozmetičara Hrvatske, koje se održavalo u sklopu dvodnevne frizerske i kozmetičarske manifestacije u hotelu Ivan u Solarisu. Šesdesetak vrsnih frizera i kozmetičara iz cijele Hrvatske natjecalo se u organizaciji Ceha frizera i kozmetičara Hrvatske obrtničke komore (HOK) i Saveza hrvatskih frizera (SHF), te pod pokroviteljstvom Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva.

Natjecanje se odvijalo u 11 kategorija, među kojima su: tehnička kategorija, dnevni i večernji stil i moderno šišanje na dugoj kosi, vjenčana frizura na dugoj kosi, fantazija, modna kategorija, ekstenzije, uređenje noktiju i šminka. Ovisno o plasmanima, natjecatelji koji su nastupili na državnom natjecanju, stječu mogućnost postati dijelom hrvatske frizerske i kozmetičarske reprezentacije, koja će sudjelovati na Svjetskom prvenstvu u studenome 2010. godine u Parizu.

Po prvi puta u Hrvatskoj se održalo natjecanje u moderna  kategorija ekstenzije.

Osvojena mjesta po kategorijama:

  • Kategorija – juniori - frizeri za žene – tehnička kategorija: 1. Zdravko Cedli, 2. Dario Sabo, 3. Mateja Vrdoljak
  • Kategorija – juniori - frizeri za muške – tehnička kategorija: 1. Helena Perak, 2. Mirna Vincetić; 3. Bernarda Grubeša
  • Kategorija – seniori - frizeri za muške - tehnička kategorija: 1. Nikolina Fabečić; 2. Kristina Ivaci Perković; 3. Lidija Kafka
  • Kategorija – seniorke – moda na dugoj kosi: 1. Zdravka Bulović; 2. Zdravko Cedli; 3. Blaženka Špoljar
  • Kategorija – seniori - full fashion ladies: 1. Lidija Štokić; 2. Marko Šimunović 3. Kristijana Pižir
  • Kategorija – juniori - modna kategorija fashion ladies: 1. Lara Sošić; 2. Amal Husein, 3. Ines Hibl
  • Kategorija – seniori - vjenčana frizura na dugoj kosi: 1. Marijana Habijanec; 2. Ana Paska, 3. Lara Sošić
  • Kategorija - seniori - Fantazija: 1. Mario Treščec; 2. Vlatka Menges, 3. Ana Paska
  • Kategorija – seniori - modna kategorija - ekstenzije: 1.Vlatka Menges 2. Damir Šimunković; 3. Kristijana Pižir-Furmek
  • Kategorija – nokti : 1. Matea Knez; 2. Saša Banda; 3. Marta Mrakovčić
  • Kategorija – šminka - stage make up: 1. Andrea Igrec; 2. Marta Mrakovčić

Dvodnevna manifestacija sastojala se od natjecateljskog dijela, u nedjelju, 24. svibnja te strukovnog rada u okviru 3. Susreta frizera i kozmetičara Hrvatske obrtničke komore,(25. svibnja). Domaćin ovogodišnjeg skupa je Obrtnička komora Šibensko-kninske županije.
 
Siniša Majer

 


Komentari (0)add comment

Napišite komentar

busy