Turistička zajednica grada Varaždina organizator je jednog od  najposjećenijih festivalskih događanja u Hrvatskoj i regiji, festivala dobrih emocija - Špancirfesta. Špancirfest 2011. objavio je cijeli program - Morcheeba, Asian Dub Foundation, Električni orgazam, Let3, TBF, Majke, Vještice, Urban&4 i Darko Rundek samo su dio ovogodišnjih izvođača na Špancirfestu, koji se održava od 19. do 28. kolovoza u Varaždinu.

U deset dana na tri pozornice bit će održano ukupno 43 koncerta, a najzvučnija imena ove godine su svakako Morcheeba i Asian Dub Foundation.

- Špancirfest je u jednoj rečenici Festival dobrih emocija. Kako drugačije nazvati festival o kojem se toliko priča, gdje ljudi čak prekidaju godišnje odmore, dolaze s mora da bi bili u Varaždinu u vrijeme Špancira. Trudimo se svake godine dati nešto novo, nešto promijeniti, a sve kako bi Špancirfest bio što zanimljiviji gostima i što ugodniji Varaždincima - kazala je Branka Tropp, direktorica Turističke zajednice grada Varaždina.

Špancirfest će u petak, 19. kolovoza, otvoriti Darko Rundek & Cargo Trio na Stančiću, dok će na MTV-ovoj pozornici na Starom gradu koncert održati Urban&4, te Vatra.

Tijekom deset dana na pozornicama Špancirfesta izmjenivat će se Morcheeba, Asian Dub Foundation, Let3, Električni orgazam, TBF, Majke, Vještice, Jinxi, Vlatko Stefanovski, Kemal Monteno i mnogi drugi.

Uz glazbene programe, svakodnevno će se održavati po jedna predstava, te jutarnje dječje predstave, a na ulicama Varaždina bit će održano ukupno 160 programa u deset dana, te šest kreativnih radionica.

Jedna od novosti je i naplata ulaznica na MTV pozornici na Starom gradu, na kojoj će nastupiti 25 izvođača. Posjetitelji festivala će od 4. srpnja u sistemu Eventima moći kupiti devetodnevnu festivalsku ulaznicu za 150,00 KN, vikend ulaznicu za petak, subotu i nedjelju po 60,00 KN te dnevnu ulaznicu po 30,00 KN.

Kompletan program Špancirfesta 2011.:

Petak, 19. kolovoza

KONCERTI:
- Vlasta Popić, Damir Urban&4, Vatra (Stari Grad)
- Darko Rundek & Cargo trio (Stančić) 
- Beatles Revival (Korzo)

AFTERPARTY:
- Jean Marie Kone (F) / Manu Lokole live on bongos (F) + DFC - DanceFactoryCroatia DJ's: D-Name / Yapa

Subota, 20. kolovoza

KONCERTI:
- Kinoklub, Connect, Bolesna braća (Stari Grad)
- Vlatko Stefanovski trio (Stančić) 
- Kemal Monteno (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- Večer orijentalnih plesova / Orientart (Gimnazija) 
- Balad o pingvinu / Kazalište slijepih i slabovidnih
- Izbugljeno pile/Scena Paravan

AFTERPARTY:
- Janette Slack (UK) + DFC - DanceFactoryCroatia DJ's: Dennie / Iggy

Nedjelja, 21. kolovoza

KONCERTI:
- JINX, Zemlja groova, Pink studio (Stari Grad)
- Mozuluart (Stančić) 
- Klapa Libar, Karlovački big band (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- Kazalište - što, kako i zašto uopće / Ludens teatar (Gimnazija) 
- Postolar i vrag / Dječje kazalište I.B. Mažuranić
- Nezadovoljna bubamara / Scena Paravan

AFTERPARTY:
- Mario Kovač – TRASh baROCK party + drunkfunk Dj'z

Ponedjeljak, 22. kolovoza

KONCERTI:
- Jararaja (Stančić) 
- Opus Trio (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- Pandorina kutijica / Teatar Gavran (Gimnazija) 
- Viktor Pužeković / Kazalište Agram
- Tajna u jajetu / Scena Paravan

AFTERPARTY:
- Retro Oldies Goldies DJ night + Shiny Disco Balls DJ crew

Utorak, 23. kolovoza

KONCERTI:
- Sagan, Morcheeba, Quasarr (Stari Grad)
- Žiga i Bandisti (Stančić) 
- Viktorija Novosel, Pobjednica Supertalenta (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- Singerica / Jagoda Kralj-Novak (Gimnazija) 
- Kraljevna na zrnu graška - Kazalište Mala scena

AFTERPARTY:
- DIY'S Diyala DUB'S present:JABBATON Yesh  / Venom

Srijeda, 24. kolovoza

KONCERTI:
- Kawasaki 3P, S.A.R.S., Obrad Kosovac (Stari Grad)
- Vještice (Stančić) 
- Demoni (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- Prekidi / Kazalište Planet Art (Gimnazija) 
- Veliki problemi u maloj glavi / Merkur teatar
- Igre na vodi / Lutkarski studio Kvak

AFTERPARTY:
- We Love House E-Base / Beatblock soundsystem

Četvrtak, 25. kolovoza

KONCERTI:
- Kom3dija, TBF,  Kandžija & Gole žene (Stari Grad)
- Petbog Fereis (Stančić) 
- Frajle (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- U čijem ćemo stanu?/ Kazališna grupa Lectrum (Gimnazija) 
- Čarobno pismo / Tigar teatar
- Kako najlakše uloviti krokodila / Denis Brižić

AFTERPARTY:
- Diskobajagi (BiH) + party rock dj's

Petak, 26. kolovoza

KONCERTI:
- Let3, One Piece Puzzle, Diskurz (Stari Grad)
- Kerekes band (Stančić) 
- Kvartet Gubec (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- Prva žena, druga žena / Teatar Rugatino (Gimnazija) 
- Jaje / Lutkarska scena I.B. Mažuranić
- Znakovi za najmanje / Lutkarsko kazalište Smješko
- Koza Roza / Štigleci

AFTERPARTY:
- Carlos Mendes (ESP) + DFC - DanceFactoryCroatia DJ's: Mathey - live on bongos / Smuky / Marshall Neerg

Subota, 27. kolovoza

KONCERTI:
- Louder, Majke, Električni orgazam (Stari Grad)
- Madre Badesa (Stančić) 
- ABBA Real Tribute (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- Vesele žene Hrvatske - Kazalište Smjehotić (Gimnazija) 
- Komadić / Kazalište Tvornice lutaka
- Ogledalce, ogledalce / Udruga Puna kuća
- Koza Roza / Štigleci

AFTERPARTY:
- Niki Belucci (HU) + DFC - DanceFactoryCroatia DJ's: Chamae / GBass

Nedjelja, 28. kolovoza

KONCERTI:
- Condor Skye, Asian Dub Foundation, Superhiks (Stari Grad)
- Shantel & Bukovina club (Stančić) 
- Neno Belan & Fiumens, Varaždinski tamburaški orkestar (Korzo)

PREDSTAVE I PRIREDBE:
- London Calling (Gimnazija) 
- Koza roza / Štigleci
- Tko je rekao mijau? / Pjetlić Zlatokrijestić

(DobreVijesti.info/eVarazdin.hr)


Komentari (0)add comment

Napišite komentar

busy